Перекладач Сайту

Календар

«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Пошук

Ретро FM

Twitter

ВВС NEWS

Соц.мережі

Youtube

RCDUT

Cтатистика Сайту

ПОІППО

President.gov.ua

МОІНУ

ПедПРЕСА

Освіта

Опитування

А що ви найчастіше малював(ла) в дитинстві?)
Всього відповідей: 18

Обговорення в Чаті

Google

Четвер, 06.05.2021, 06:43
Вітаю Вас Гость | RSS
Лубенський Районний Центр Дитячої та Юнацької Творчості
Головна | Реєстрація | Вхід
Загальна інформація


 

Позашкільний навчальний заклад «Районний центр дитячої та юнацької творчості Лубенської районної ради» здійснює навчання і виховання громадян у позаурочний час, проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, художньо-естетичну роботу. Метою роботи РЦДЮТ є впровадження елементів сучасних навчально-виховних педагогічних технологій у роботу закладу, основним напрямом діяльності центру – це залучення вихованців до активної  творчої діяльності, оволодіння практичними уміннями та навичками у різних видах мистецтв, організацію змістовного дозвілля.

Пріоритетними завданням роботи РЦДЮТ у 2016 році були:

-          активізація роботи щодо залучення педагогів та їх вихованців до участі в конкурсах відповідного напрямку різних рівнів;

-          підвищення професійного рівня та творчої майстерності педагогів;

-          вивчення та розповсюдження нових педагогічних технології, ефективних форми і методів роботи з учнями;

-          удосконалення системи організаційно-масової та виховної роботи з метою залучення досвідчених педагогічних кадрів.

Навчально-виховний процес РЦДЮТ у 2016 році забезпечували 35 педагогічних працівників, один керівник гуртка має звання «керівник гуртка - методист».Особлива увага приділяється роботі з молодими та малодосвідченими педагогами, яких у поточному навчальному році в закладі працювало 2.

У 2016 році в РЦДЮТ робота гуртків була організована за напрямками: краєзнавчий-10 гуртків (142 вихованці), художньо-естетичний - 28 гуртків (582 вихованців), гуманітарний -1 гурток (12 вихованців.), еколого-натуралістичний - 2 гуртки (24 вихованці).

Навчально-виховний процес у центрі дитячої та юнацької творчості у 2016 році здійснювався за типовим навчальним планом і програмами з позашкільної освіти з грифом МОН України.

У 2016 н.р. гуртки РЦДЮТ працювали за двома рівнями: початковий, основний.

У І семестрі 2016/2017 н.р. позашкільну освіту здобували 760 вихованців, з них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 10 осіб; дітей-інвалідів -12; дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС - 23; дітей з багатодітних родин - 78; дітей з малозабезпечених сімей – 70; вимушено переселених - 3; схильних до правопорушень – 4 особи; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні АТО - 12 осіб. Всього понад 200 дітей пільгових категорій, що становить 28,3%  від загальної кількості вихованців

 Особливу увагу керівники гуртків звертають на охоплення гуртковою роботою дітей, схильних до правопорушень, та дітей із сімей, які перебувають у кризовому стані, оскільки залучення дітей до гурткової роботи є дним із засобів профілактики злочинності та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх.

Наймасовішим напрямком роботи закладу є  гуртки декоративно-прикладного та  образотворчого мистецтва, які працюють майже в кожній базовій школі, де вихованці опановують різні види мистецтв є переможцями обласних, всеукраїнських конкурсів. П'ятий рік поспіль керівники гуртків та вихованці є учасниками  Всеукраїнського «Фестивалю Писанки», де Полтавська область другий рік здобуває перемогу  - керівники гуртків образотворчого мистецтва нагороджені дипломами за кращу колекцію писанок та подарунками.

Художні колективи  «Юність», «Калинонька», «Паняночка», «Домінанта», «Експеримент»  та ансамбль «Юні ложкарі» успішно й ефективно здійснюють художньо-естетичне виховання дітей, зокрема молодшого шкільного віку. Це колективи, які виборюють призові місця не лише в районних, а й в обласних конкурсах.

Вихованці циркової студії «Юність», керівник  Руденко Н.І. (на базі Хорошківської ЗШ І-ІІІ ступенів) на Всеукраїнському конкурсі циркового мистецтва «Трускавецький фіґляр» здобули диплом та  золоту статуетку переможців.

Значна краєзнавча робота  проводиться у гуртках туристичного спрямування.

Найбільшу кількість досягнень на обласному та всеукраїнському рівнях мають вихованці туристичного гуртка,  керівник  Баранов О.А. (Литвяківська ЗШ та Вовчицький ліцей), ці школи стали опорними з питань організації туристсько-краєзнавчої роботи в районі.       

Дитяче самоврядування представлено на гуртку краєзнавчо-пошуковим загоном «Джерело»   під керівництвом П’яташ В.С., (на базі Тарандинцівської ЗШ І-ІІІ ступенів) і реалізується через роботу малих ініціативних груп. Досвід роботи органу самоврядування презентувався на обласному  фестивалі-конкурсі учнівських проектів самоврядування «Ми віримо в гарне  майбутнє» 10 листопада 2016 року в номінації «Я- Українець». Маємо третє місце

Вихованці  фольклорно-етнографічного гуртка «Калинонька», що працює на базі Михнівської ЗШ І –ІІІ ступенів, яким керує Супрун Л.М., організовують зустрічі з народними умільцями, проводять обрядові,  родинні, фольклорні свята, учасники обласних тематичних заходів.

Вихованці гуртка «Юні волонтери» ( керівник Магура О.О.) проводять збір матеріалів для шкільного музею про воїнів АТО - випускників школи.  Цей гурток відвідують діти схильні до правопорушень.

Юні туристи-краєзнавці під керівництвом Голуба О.В. (на базі Духівської ЗШ) вже багато років активні учасники багатоденних велосипедних походів третього ступеня складності дорогами Полтавщини. У ході проведення Всеукраїнського конкурсу експедицій учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край». Матеріали, подані на конкурс у цьому році, здобули І місце.

Вихованці гуртка спортивного орієнтування, керівник Крутій С.В. (на базі Калайдинцівської школи) стали переможцями обласного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура».

Нажаль ще недостатньо розвинений  еколого-натуралістичний напрямок,  таких гуртків працює два, керівника ще необхідно докласти зусиль для досягнення належного рівня якості знань вихованців

Загалом протягом 2016 року вихованці РЦДЮТ взяли участь у  багатьох конкурсах, змаганнях та фестивалях різних рівнів. Серед яких: 9 районних; 24 обласних, 14 всеукраїнських. Участь у конкурсах, змаганнях та фестивалях різних рівнів взяли 60  вихованців, серед яких 19  посіли призові місця, що може свідчити про достатній рівень підготовки вихованців та достатній рівень якості наданих конкурсних робіт. Загальна кількість перемог вихованців у конкурсах, змаганнях та фестивалях різних рівнів – 19 та 10 дипломів за участь.  

Одним з основних завдань діяльності закладу є створення умов для проведення змістовного дозвілля вихованців району. Реалізація організаційно-масової  роботи здійснюється за напрямками: національно-патріотичне; морально-етичне; естетичне; екологічне; правове виховання; профорієнтаційна робота.

З метою популяризації гуртків закладу, зміцнення співпраці з навчальними закладами, установами та громадськими організаціями району вихованці РЦДЮТ систематично беруть участь у міських, районних  заходах, святах, концертах, які дають можливість дітям продемонструвати свої здібності та результати свого навчання.     

Протягом 2016 року творчі колективи РЦДЮТ були запрошені та взяли участь у 90  заходах.

Участь у зазначених заходах взяли 760 вихованців РЦДЮТ (80% від загальної кількості). Найбільша активними учасниками районних заходів, концертів, ярмарок та святкових програм є вихованці гуртків: танцювальний  «Паняночка», керівник Святодух О.С., вокальний гурток, керівник Чубенко А.І., вокальний гурток, керівник Бондаренко Т.Л., «Ложкарі»,  керівник Тесленко Ю.О, гурток циркової студії «Юність», керівник Руденко Н.І., фольклорно-етнографічний гурток «Калинонька», керівник СупрунЛ.М., «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», керівник Ятел Н.Г., «Декоративно-прикладне мистецтво», керівник Бондаренко О.Л., «Нородні ремесла», керівник Горбенко О.М., «Декоративно-прикладне мистецтво», керівник Кулик Л.В., «Народно-прикладне мистецтво», керівник Пасічник О.В

Здебільшого,  діти відвідують гуртки для отримання кінцевого результату: перемога у конкурсах, представлення своїх робіт на виставках тощо.

Вивчення якості та результативності навчально-виховного процесу на заняттях гуртків закладу відбулося в рамках місячника педагогічної майстерності у травні 2016 року під час проведення підсумкових занять та заходів на базі: Литвяківської ЗШ - «Зоряний олімп», на базі Засульської гімназії - «День гімназиста», на базі Михнівської ЗОШ «Калейдоскоп талантів»,  на базі Калайдинцівської «Крок до зірок», на базі Вовчицького ліцею «Сузір'я талантів», на базі Хорошківської «Юні таланти», на базі Новооріхівської «Вернісаж учнівської творчості», на базі Оріхівської  «Веселковий дивограй», на базі Войнихівської «Хай сонцю і квітам всміхаються діти», на базі Нижчебулатецької ЗШ «Дзвенить піснями дитинство»,  на базі Снітинської ЗШ «Весняний зорепад».

Навчальний рік для гуртківців декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва закінчився проведенням персональних виставок на базі Вовчицького районного краєзнавчого музею імені Івана Івановича Саєнка до Дня захисту дітей; для вокально-інструментального, хореографічного та циркового жанрів -  проведенням підсумкових звітних концертів, виступами до Дня захисту дітей, для краєзнавців та екологів - підсумкові екскурсії, пішохідні та велопоходи. Вся інформація висвітлюється на сайті РЦДЮТ.

Порівнюючи результативність участі вихованців РЦДЮТ у конкурсах та фестивалях різних рівнів за останні три роки, можна зробити висновок, що в цьому році кількість перемог збільшилась. Більшу результативність дали педагоги, які працюють багато років в центрі творчості.

До роботи гуртків постійно залучається батьківська громадськість, але співпраця батьків з педагогами переважно носить епізодичний характер. тому будемо працювати над залученням батьків до благодійного фінансування окремих творчих проектів, до участі оцінювання виставкових робіт своїх дітей та участі самих батьків у організації та проведенні заходів.

Впродовж навчального року адміністрацією позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» здійснювався внутрішній контроль за різним напрямками діяльності. Протягом 2016 року директором та методистом РЦДЮТ відвідано 30 занять та різноманітних заходів. Результати контролю узагальнювались та доводилися до відома колективу на, педагогічних радах, методичних об’єднаннях.  

Пріоритетним напрямом діяльності методичної служби РЦДЮТ в 2016 навчальному році є організаційно-координаційна діяльність, інформаційно-аналітична діяльність, навчально-методична діяльність, науково-методична діяльність через вивчення методичної проблеми РЦДЮТ: «Впровадження системи проектування професійного самовизначення обдарованої особистості дитини у позашкільному освітньому закладі»

Головні зусилля роботи методичної служби РЦДЮТ було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності.        

Підвищення кваліфікації педагогів здійснювалось різними засобами: самоосвіта за обраними темами; курси підвищення кваліфікації, отримання вищої освіти,  участь у роботі методичних об’єднань, участь та проведення майстер-класів та ін. Упродовж навчального року 15 керівників гуртків відвідало обласні методичні об'єднання педагогів різнопрофільних напрямів з метою вдосконалення педмайстерності. Керівники гуртків брали участь у роботі обласних та всеукраїнських конференцій. У 2016 навчального року 2  керівники гуртків пройшли чергову атестацію.

Протягом року проводились методичні заходи для педагогів району серед яких:

У квітні 2016 року проведено майстер-клас Ятел Н.Г. «Дивовижний світ писанки» для учителів та учнів початкової ланки, яка поділилася власним досвідом, як зацікавити гуртківців до навчання. Проводились майстер-класи для вихованців пришкільних таборів та учнів загальноосвітніх закладів району під час канікул  протягом навчального року.

Зокрема, у рамках проведення дня Європи  на базі Калайдинцівської школи у травні 2016 року керівниками гуртків проведено такі майстер-класи  для гостей із Польщі та учнів школи:

- техніка канзанши квітка «Мак» (Даніленко Т.Г.)

- техніка паперопласники «Козачок»(Ятел Н.Г)

- виготовлення ляльки-мотанки (Крутських Н.М.)

- виготовлення оберегу «Коза» (Пасічник О.В.),.

26 грудня 2016 року проведено районний семінар-практикум на тему: «Робота методичних служб щодо підвищення професійної майстерності керівника гуртка» на базі районного методичного центру.

Методистом РЦДЮТ організовувалось взаємовідвідування занять. Свій педагогічний досвід на відкритих заняттях презентували  керівники гуртків Ятел Н.Г., Міщенко Т.В., а відвідані заняття та виховні заходи молодих педагогів (Святодух О.С.., Зіненко Г.С., Ситник С.П., Карпець Ю.І.) показали належний рівень роботи  та  методичної обізнаності.

Як підсумок роботи керівників гуртків за 2015-2016 навчальний рік, у травні проведено місячник педмайстерності. Високий рівень планування та проведення занять показали: Руденко Н.І., Пяташ В.С., Жмак Я.В, Манойленко С.М., Тесленко Ю.О., Мисник К.І.

Керівники гуртків: Руденко Н.І, Пяташ В.С., Жмак Я.В. підготували методичні матеріали з досвіду роботи, які представлені на сайті РЦДЮТ та власних блогах керівників гуртків Пяташ В.С., Руденко Н.І., Даніленко Т.Г.

Досвід роботи Пяташ В.С успішно презентувався на обласному конкурсі «Джерело творчості» ( подяка ПОІППО). Керівник гуртка «Юні музеєзнавці» П’яташ В.С. (на базі Тарандинцівської ЗШ І-ІІІ ступенів) на Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»  посіла друге місце.

До книги обдаровані «Діти Полтавщини» ІІ том ввійшла  презентація циркової студії (керівник Руденко Н.І.)

 

Профорієнтаційний напрямок виховної роботи в РЦДЮТ передбачає систему підготовки вихованців до свідомого вибору професії з урахуванням їх схильностей, здібностей та інтересів. (підготовлено вихованців  Бондаренка О., Демяновську Н., Вовчицький ліцей, Больбот Н. Хорошківська ЗШ., які пройшли педагогічну практику на базі РЦДЮТ, а потім стали керівниками гуртків).

Проте однією з виявлених проблем є недостатня фахова компетенція педагогів. Вирішити яку можливо шляхом участі керівників гуртків у районних обласних методоб'єднаннях,  майстер-класах, творчих групах та шляхом  постійної самоосвіти.

Ааналізуючи виховну та організаційно-масову роботу в РЦДЮТ, можна говорити про її різноплановість з усіх напрямків виховання та розвитку особистості дитини, високий відсоток залучення вихованців до таких заходів, в основному на місцевому рівні.

На зміцнення матеріально-технічного забезпечення роботи  гуртків у 2016 ріці використано 44,6 тис. грн. Проте, робота щодо зміцнення та поліпшення забезпечення гуртків необхідними матеріалами має бути постійною.

 

Перспективи на 2017  рік:

 1. Розпочати роботу над методичною темою: «Всебічний розвиток особистості шляхом впровадження  інноваційних педагогічних технологій у роботу закладу».
 2. Підвищувати  рівень професійної майстерності педагогів через різні форми роботи, постійно діючі семінари-практикуми, проведення майстер-класів, шляхом самоосвітньої діяльності, участі у семінарах та заходах різного рівня.
 3. Здійснювати моральне та матеріальне заохочення керівників гуртків.
 4. Організувати спортивний напрямок роботи РЦДЮТ шляхом відкриття нових гуртків, сприяти розвитку художньо-естетичного напряму РЦДЮТ шляхом збільшення груп, хореографічного та вокального напрямку роботи.
 5. Зберігати та розширювати мережу гуртків різнопрофільних напрямків.
 6. Активізувати роботу з керівниками гуртків щодо залучення вихованців до участі в конкурсах відповідного напрямку різних рівнів.
 7. Активізувати співпрацю  педагогічних працівників з органами батьківського самоврядування щодо формування у дітей духовності, моральної культури, толерантності.
 8. Формувати інформаційно та емоційно україномовний простір.
 9. Здійснювати науково-методичний супровід щодо реалізації завдань національно-патріотичного та громадянського виховання.
 10. Продовжити співпрацю з ВНЗ, закладами з підвищення професійної освіти педагогів, з обласними закладами: ПОІППО, ПОЦЕВУМ, ПОЦНТТУМ, ПоблЕНЦУМ, ПОЦТКУМ.
 11. Сприяти розвитку та зміцненню матеріально-технічної бази РЦДЮТ.

                                                               


Copyright MyCorp © 2021